Resultat 2007

Karate SM/JSM Eslöv 17-18 februari    

   

Kata    

Guld    
Mattias Matti Herrar Yngre juniorer    
Silver    
Mimmie Strandkvist Dam Junior    
   

Kumite    

Silver    
Martin Nyberg Herrar Yngre Junior +75    
Brons    
Mattias Matti herrar Yngre Junior –75    

   

Guldstaden Open 17 mars    

Kata

Guld    
Emil Hansson P11    
Mattias Matti H 4kyu-dan    
Silver    
Linnea Walter F8    
Gustav Eriksson P10    
Johan Eriksson P13    
Elvira Hansson F14    
Mattias Matti HYJ    
Brons    
Sigge Stjärnholm P8    
Emma eriksson F8    
Linda Sandberg F11    
Andreas Eriksson P11    
Mattias Matti H öppen    
   

Kumite    

Guld    
Arthur Bodén P10    
Silver    
Gustav Eriksson P10    
Emelie Jansson F10    
Brons    
Andreas Eriksson P11    
Emil Hansson P11    
Johan Eriksson P13    
Elvira Hansson F14    


   

Svenska Katapokalen 24 mars    

   
Brons
Mattias Matti Herrar klass 1-3 kyu    

   

Inyon Open 21 april    

Kata    

Guld  
Linnea Walter F8    
Olivia Stjärnholm F9    
Pauline Eklund F12    
Arthur Bodén P10    
Emil Hansson P11    
Mattias Matti HYJ    
Silver    
Emma Eriksson F8    
Henrik Fjellström P8    
Gustav Eriksson P10    
Andreas Eriksson P12    
Johan Eriksson P13    
Mattias Matti Herrar    
Brons    
Tyra Jakobsson F8    
Nadine Eklund F8    
Sigge Stjärnholm P8    
Oskar Wallton P9    
Elvira Hansson F14-15    
   

Kumite    

Guld    
Emelie Jansson F10    
Gustav Eriksson P10    
Emil Hansson P11    
Pauline Eklund F12    
Emil Lind P15    
Mattias Matti HYJ    
Malin Matti D+60    
Silver    
Arthur Bodén P10    
Johan Eriksson P13    
Elvira Hansson F14-15    
   

 

Riksmästerskapet i Shito-ryu 12 maj    

Kata

Guld    
Mattias Matti H 3kyu-dan    
Silver     
Arthur Bodén P10    
Pauline Eklund F12    
Lag Kata pojkar 7-15år (Gustav Eriksson, Arthur Bodén, Emil Hansson)    
Lag kata mix (Mimmie Strandkvist, Martin Nyberg, Mattias matti)    
Brons    
Linnea Walter F8    
Nadine Eklund F8    
Emil Hansson P12    
Johan Eriksson P13    
Mimmie Strandkvist D 4kyu-dan    
Martin Nyberg H 3kyu-dan    
   

Kumite    

Guld    
Pauline Eklund F12    
Emil Hansson P12    
Emil Lind P15    
Silver    
Johan Eriksson P13    
Mimmie Strandkvist 4kyu-dan    
Brons    
Arthur Bodén P10    
Andreas Eriksson P12    
Elvira Hansson F14    
   
             

Adidas Finnish Open Cup Tammerfors
8-9 September

Mimmie Strandkvist och Mattias Matti var uttagna att representera Sverige.   

Kata    

Brons    
Mimmie Strandkvist DYJ     
   
   

Kunibakai Open 7 Oktober     

Kata

Guld    
Tyra Jakobsson F7-8    
Olivia Stjärnholm F9    
Emil Hansson P12    
Silver        
Sigge Stjärnholm P8    
Emma Eriksson F7-8    
Linnéa Walter F9    
Saga Lindström F10    
Arthur Bodén P11    
Elvira Hansson F14-15    
Mimmie Strandkvist Dam    
Mattias Matti, Mimmie Strandkvist Kata Bunkai    
Brons        
Nadine Eklund F7-9    
Gustav Eriksson P11    
Andreas Eriksson P12    
Johan eriksson P14    
Matias Matti Herr    
Mattias Matti, Mimmie Strandkvist, Martin Nyberg Lagkata mix    
   

Kumite        

Guld        
Gustav Eriksson P11    
Malin Matti -60    
Silver        
Saga Lindström F10    
Arthur Bodén P11    
Johan Eriksson P14    
Malin Matti Öppen    
Brons        
Emil Hansson P12    
Andreas Eriksson P12    
Elvira Hansson F14-15    
Martin Nyberg Kadett    
Mattias Matti Kadett    
Mimmie Strandkvist Kadett    

Fyrkanten Open 20 Oktober    

Kata        

Guld        
Emelie,Olivia,Saga Lagkata Mix 7-11    
Tyra Jakobsson F7-9    
Oskar Wallton P7-9    
Gustav Eriksson P10-11    
Pauline Eklund F12-13    
Emil Hansson P12-13    
Johan Eriksson P14-15    
Silver        
Viktoria,emma,Linnea Lagkata Mix 7-11    
Emma Eriksson F7-9        
Sigge Stjärnholm P7-9        
Saga Lindström F10-11        
Brons        
Elsa,Jennifer,Josefin Lagkata Mix 7-11    
Oskar,Henrik,Sigge Lagkata Mix 7-11    
Arthur,Gustav,Emil Lagkata Mix 12-15    
Elsa Einarsson F7-9    
Olivia Stjärnholm F7-9    
Henrik Fjellström P7-9    
Elvira Hansson F14-15    
   

Kumite    

Guld    
Saga Lindström F10-11    
Gustav Eriksson P10-11    
Pauline Eklund F12-13    
Elvira Hansson F14-15    
Silver    
Johan Eriksson P14-15    

 

Lilla DM 8 december

Kata    

Guld    
Viktoria Wallton, Emma Eriksson, Linnéa Walter Lagkata Mix 7-11år    
Nadine Eklund F8    
Sigge Stjärnholm P8    
Linneéa Walter F9    
Olivia Stjärnholm F10    
Ludvig Lindenhall P10    
Gustav Eriksson P11    
Pauline Eklund F12-13    
Emil Hansson P12    
Silver    
Viktoria Wallton F8    
Emma Eriksson F9    
Lukas Lindqvist P10    
Emelie Jansson F11    
Arthur Bodén P11    
Andreas Eriksson P12    
Elvira Hansson F14-15    
Johan Eriksson P14    
Brons    
Oskar Wallton, Emelie Jansson, Sigge Stjärnholm Lagkata Mix 7-11år    
Elsa, Nellie, Josefin Ekberg Nielsen lagkata mix 7-11år    
Josefin Ekberg Nielsen F8    
Elsa Einarsson F9    
Oskar Wallton P9        
Linda Sandberg F12-13    

Kumite    

Guld    
Reneé Lindqvist F10    
Ludvig Lindenhall P10    
Arthur Bodén P11    
Pauline Eklund F12    
Emil Hansson P12    
Elvira Hansson F14-15    
Silver        
Olivia Stjärnholm F10    
Gustav Eriksson P11    
Evelina Sanström F12    
Andreas Eriksson P12    
Brons        
Emelie Jansson F11    
Linda Sandberg F12    

 

Distriktsmästerskap Norrbotten 8 December    

Kata        

Guld        
Mimmie Strandkvist DYJ    
Mimmie Strandkvist Dam    
Martin Nyberg HYJ    
Mattias Matti Herr    
Brons        
Martin Nyberg Herr    
   

Kumite        

Guld        
Mimmie Strandkvist DYJ +57    
Martin Nyberg HYJ +75    
Mattias Matti HJ -80    
Brons        
Mattias Matti Herr Öppen    
Du är här: Home Tävla Resultat 2007